Jadual Cuti Umum 2012 & Cuti Sekolah 2012 | Malaysia School Holidays & Public Holidays 2012 Calendar.

Salam Jadual Cuti Umum tahun 2012 telah pun di keluarkan , pejam celik pejam celik dah pun sampai ke penghujung tahun 2011 , dengan berakhirnya tahun 2011 ni , apa perancangan anada untuk tahun 2012 pula ? melancong kah ? ermm bagi saya merancang sekolah anak-anak je .. bagi tahun 2012 dah dua orang anak saya bersekolah ..Jadual Cuti Umum Dan cuti sekolah di Malaysia mengikut Negeri 2011 – Boleh didapati Disini
Update on 09-09-2011: School Holidays for both Malaysia and Singapore have been updated.

Malaysia School Holiday:
10.03.2012 – 18.03.2012
26.05.2012 – 10.06.2012
18.08.2012 – 26.08.2012
10.11.2012 – 01.01.2013
* In Kedah, Kelantan and Terengganu, holidays start and end a day earlier

Holidays

Date Holiday Applicable to
1 Jan (Sun) New Year All except Johor, Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu
14 Jan (Sat) Yang di-Pertuan Besar
Negeri Sembilan’s Birthday
Negeri Sembilan only
15 Jan (Sun) Sultan of Kedah’s Birthday Kedah only
23 Jan (Mon) Chinese New Year National
24 Jan (Tue) Chinese New Year (2nd Day) National except Kelantan and Terengganu
1 Feb (Wed) Federal Territory Day Federal Territory of Kuala Lumpur, Labuan & Putrajaya only
5 Feb (Sun) Prophet Muhammad’s Birthday
(Maulidur Rasul)
National
7 Feb (Tue) Thaipusam Kuala Lumpur, Putrajaya, Johor, Negeri Sembilan, Perak, Penang & Selangor only
4 Mar (Sun) Anniversary of Installation
of Sultan of Terengganu
Terengganu only
6 Apr (Fri) Good Friday Sabah & Sarawak only
15 Apr (Sun) Declaration of Malacca as
a Historical City
Malacca only
19 Apr (Thu) Sultan of Perak’s Birthday Perak only
1 May (Tue) Labour Day National
5 May (Sat) Vesak Day National
7 May (Mon) Hari Hol Pahang Pahang only
17 May (Thu) Raja Perlis’ Birthday Perlis only
30 May (Wed) Harvest Festival Sabah & Labuan only
31 May (Thu) Harvest Festival Sabah & Labuan only
1 Jun (Fri) Hari Gawai Sarawak only
2 Jun (Sat) Hari Gawai Sarawak only
2 Jun (Sat) Agong’s Birthday National
17 Jun (Sun) Israk & Mikraj Kedah, Negeri Sembilan & Perlis only
7 Jul (Sat) Georgetown World Heritage City Day Penang only
14 Jul (Sat) Penang Governor’s Birthday Penang only
20 Jul (Fri) Sultan of Terengganu’s Birthday Terengganu only
21 Jul (Sat) Awal Ramadan * Johor, Kedah & Malacca only
6 Aug (Mon) Nuzul Al-Quran Kelantan, Pahang, Perak, Perlis, Penang, Selangor & Terengganu only
19 Aug (Sun) Hari Raya Puasa * National
20 Aug (Mon) Hari Raya Puasa * National
31 Aug (Fri) National Day National
8 Sep (Sat) Sarawak Governor’s Birthday Sarawak only
16 Sep (Sun) Malaysia Day National
6 Oct (Sat) Sabah Governor’s Birthday Sabah only
13 Oct (Sat) Malacca Governor’s Birthday Malacca only
24 Oct (Wed) Sultan of Pahang’s Birthday Pahang only
26 Oct (Fri) Hari Raya Haji * National
27 Oct (Sat) Hari Raya Haji (2nd Day) * Kedah, Kelantan, Perlis & Terengganu Only
11 Nov (Sun) Sultan of Kelantan’s Birthday Kelantan only
12 Nov (Mon) Sultan of Kelantan’s Birthday Kelantan only
13 Nov (Tue) Deepavali National
15 Nov (Thu) Awal Muharram (Maal Hijrah) National
22 Nov (Thu) Sultan of Johor’s Birthday Johor only
11 Dec (Tue) Sultan of Selangor’s Birthday Selangor only
20 Dec (Thu) Hari Hol Almarhum Sultan Johor Johor only
25 Dec (Tue) Christmas National

Sekian harap boleh lah merancang apa-apa aktiviti untuk tahun 2012 nanti dengan adanya kalendar 2012 ?ini kan ..

 

19 Comments

  1. akubiomed 28 September 2011 Reply
    • puanbeeAuthor 28 September 2011 Reply
  2. Ummi Hanie 27 September 2011 Reply
    • puanbeeAuthor 28 September 2011 Reply
  3. Huzaifah 27 September 2011 Reply
    • puanbeeAuthor 27 September 2011 Reply
  4. dzuandiey 27 September 2011 Reply
    • puanbeeAuthor 29 September 2011 Reply
  5. Myra Jay 27 September 2011 Reply
    • puanbeeAuthor 29 September 2011 Reply
  6. Dezaman Cottage 27 September 2011 Reply
    • puanbeeAuthor 27 September 2011 Reply
  7. CMRatu 27 September 2011 Reply
  8. kakngah 27 September 2011 Reply
    • puanbeeAuthor 27 September 2011 Reply

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.